74/ 852 41 25
600 953 163
ul. Świętojańska 5
58-100 Świdnica

JAK TO ROBIMY?


Nasze działania podlegają wewnętrznym procedurom. Po pranie przyjeżdżamy na telefoniczne wezwanie Klienta lub według indywidualnie ustalonego ze zleceniodawcą grafiku. Posiadamy dwa busy dostawcze oraz jeden mniejszy samochód przeznaczony do przewozu prania drobnego. Nasi kierowcy codziennie dostarczają i odbierają pościel hotelową oraz galanterię restauracyjną.

Zabrudzona bielizna hotelowa jest w pralni wypakowywana z busów na wózki specjalnego przeznaczenia i odpowiednio segregowana.

Wszystkie rzeczy pakowane są w worki, które udostępniamy współpracującym z nami instytucjom. W celu ułatwienia identyfikacji, na każdym z worków umieszczamy nazwę Klienta.

Pranie jest transportowane bezpośrednio do zakładu pralniczego, gdzie następuje jego segregacja z podziałem na kolory, strukturę materiału oraz inne wymagania.

Jako nieliczni nie traktujemy prania z miejsca ostra chemią, gdyż to bardzo osłabia tkaniny i prowadzi do szybkiego zużycia materiału. Stosujemy tzw. zasadę "odrzutów", czyli selekcjonowania niedopranych rzeczy. Każdy nasz Klient posiada wydzielone miejsce, gdzie wędrują rzeczy z niespranymi plamami. Dopiero wtedy bezpośrednio na plamę używamy odpowiednich środków,. Dzięki temu prane rzeczy są czyste, świeże i przyjemnie pachną, nie są przesiąknięte zapachem chloru i innych ostrych płynów odplamiających. Ostra chemia trafia tylko tam gdzie powinna – na plamę!

Pranie wodne wykonujemy przy pomocy czterech pralnico-wirówek o pojemności 24 kg każda. Środki chemiczne, które stosujemy do prania posiadają atesty. Wykonujemy pranie pościeli, ręczników, obrusów, serwet, odzieży i bielziny osobistej. Jesteśmy w stanie usunąć nawet największe zabrudzenia.

Posiadamy również cztery standardowe pralki, które wykorzystujemy do prania drobnej galanterii restauracyjnej oraz rzeczy Klientów indywidualnych.

Suszenie odbywa się w dwóch suszarkach przemysłowych. Czas suszenia jest niebywale krótki – trwa zaledwie kilka minut! Ponadto wysoka temperatura neutralizuje wszelkie bakterie i alergeny.

Prasowanie odbywa się na profesjonalnych stołach wyposażonych w żelazka parowe. Niezaprzeczalny atut tego sprzętu to dezynfekcja tkanin z roztoczy i różnego rodzaju alergenów.

Dzięki nowoczesnemu i zautomatyzowanemu urządzeniu do maglowania możemy w krótkim czasie wykonać pilne zlecenia Klientów. Posiadamy magiel o szerokości 2.5 m, dzięki czemu możemy wygładzić nawet bardzo duże elementy galanterii.

Pod wpływem wysokiej temperatury z pościeli i bielizny usuwane są drobnoustroje i alergeny, które przetrwały pranie. Ponadto maglowany materiał dłużej zachowuje świeżość i trwałość.

Na życzenie Klienta galanterię restauracyjną możemy tradycyjnie składać lub też nawijać na specjalne rury tekturowe. Dzięki nawijaniu unikamy nieestetycznych zagięć. Tektura natomiast chłonie nadmiar wilgoci.

Zawsze stosujemy się do wewnątrzfirmowych wymagań jakościowych oraz dążymy do ciągłego rozwoju i doskonalenia swoich działań.

Zapraszamy do korzystania z usług naszej pralni!